Popillia Japonica: To otwarta walka! Środki owadobójcze, pułapki i skuteczne środki zaradcze

Popillia Japonica Popillia Japonica jest chrząszczem należącym do rodziny chrząszczy, który ostatnio zaczął budzić duże obawy rolników, ponieważ jest bardzo destrukcyjny dla roślin i warzyw. Popillia Japonica, pochodząca z Japonii, jest gatunkiem, który nie powinien istnieć we Włoszech , ale został wprowadzony mimowolnie przez człowieka poprzez jej ruchy. Z biegiem czasu chrząszcze te zaczęły dostosowywać się również do naszych siedlisk, a teraz udało im się skolonizować całe obszary Włoch. Jak już wspomnieliśmy, chrząszcze te są bardzo szkodliwe dla roślin i nawet jeśli nie stanowią żadnego zagrożenia dla ludzi, muszą zostać wyeliminowane.

Na szczęście istnieje kilka środków zaradczych do zwalczania Popillia Japonica : od stosowania określonych środków owadobójczych do stosowania pułapek.

La Popillia Japonica we Włoszech: obszary porażone

We Włoszech ten chrząszcz zaczął wyrządzać pierwsze szkody uprawom w 2014 r. w Lombardii : pierwsze chrząszcze znajdowały się w parku Ticino, ale wkrótce niszczycielskie działanie tego chrząszcza pojawiło się na innych obszarach. Również w 2014 r. Piemont miał do czynienia z Pupillia Japonica, głównie skoncentrowaną w obszarze między Galliatem a Pombią. Dzisiaj walka jest nadal otwarta i każdy, kto powinien zobaczyć te chrząszcze jest zobowiązany do poinformowania Straży Leśnej.

Walka z Japonica Pupillia: najskuteczniejsze środki zaradcze

Jeśli chodzi o walkę z tym niszczycielskim chrząszczem, mamy bardzo dobre wieści dla wszystkich rolników ekologicznych, ponieważ w Stanach Zjednoczonych walka ekologiczna okazała się bardzo skuteczna w walce z Pupillia Japonica. Nie jest więc konieczne stosowanie środka owadobójczego zawierającego wysoce szkodliwe substancje chemiczne, ponieważ chrząszcz ten może zostać wytępiony nawet przy zwykłym wprowadzeniu innych gatunków owadów.

Środki biologiczne przeciwko Pupillia Japonica

Jeśli chodzi o kontrolę biologiczną, istnieją dwa owady, które okazały się szczególnie przydatne w zwalczaniu działania tego chrząszcza: Tiphia Vernalis i Bacillus Thuringiensis (który tak naprawdę nie jest owadem, ale raczej bakterią).

También te puede interesar  Recetas de limo sin cola

Tiphia Vernalis jest małą osą, bardzo podobną do mrówki ze skrzydłami. Kopie w ziemi i swoim kręgosłupem paraliżuje larwy chrząszczy, składając w nich jajo. Gdy jajo się wykluje, larwa osy rośnie i zabija żywiciela.

Z kolei Bacillus Thuringiensis jest bakterią, która jest używana również w walce z procesją i jest w stanie zaatakować larwy Pupillia Japonica. Można go również kupić w Internecie i po prostu wprowadzić go w ziemię, aby spełnić swój obowiązek.

Pułapki Japonica Pupillia

Alternatywą dla kontroli biologicznej są pułapki, które możemy zobaczyć również w niektórych miejscach publicznych w Piemoncie i Lombardii. Są to kolorowe, a nie kolorowe plastikowe pojemniki, które przyciągają chrząszcze i zawierają środek owadobójczy, który może je zabić. Pułapki mogą być również skuteczne, chociaż należy zwrócić większą uwagę, ponieważ zawierają substancje toksyczne, które są szkodliwe dla naszego zdrowia.

Możesz być również zainteresowany…

 • Mucha z drzewa oliwnego: pułapki, naturalne środki zaradcze i skuteczne leczenie
 • Koszenila: jak ją rozpoznać i wyeliminować za pomocą naturalnych środków

Ładowanie…
(funkcja(){i0}
var D=new Date(),d=document,b=$0027body$0027,ce=$0027createElement$0027,ac=$0027appendChild$0027,st=$0027style$0027,ds=$0027display$0027,n=$0027none$0027,gi=$0027getElementById$0027,lp=d.location.protocol,wp=lp.indexOf($0027http$0027)==0?lp:$0027https:$0027;
var i=d[ce]($0027iframe$0027);i[st][ds]=n;d[gi](«M433612ScriptRootC376388»)[ac](i);try{var iw=i.contentWindow.document;iw.open();iw.writeln(«);iw.close();var c=iw[b];}
catch(e){var iw=d;var c=d[gi](«M433612ScriptRootC376388»);}var dv=iw[ce]($0027div$0027);dv.;dv[st][ds]=n;dv.innerHTML=376388;c[ac](dv);
var s=iw[ce]($0027script$0027);s.async=$0027async$0027;s.defer=$0027defer$0027;s.charset=$0027utf-8$0027;s.src=wp+»//jsc.mgid.com/i/n/informationambiente.it.376388 .js?t=»+D.getYear()+D.getMonth()+D.getUTCDate()+D.getUTCHours();c[ac](s);})();

 • TAGS
 • Walcząca Popillia Japonica
 • Popillia Japonica jak go usunąć
 • Popillia Japonica damage
 • Środek owadobójczy Popillia Japonica
 • Larwa Popillia Japonica
 • Popillia Japonica lombardia
 • Popillia Japonica piemonte
 • Środki zaradcze dla Popillia Japonica
 • Popillia Japonica skuteczne środki zaradcze
 • Pułapki Popillia Japonica

Poprzedni artykułUprawa bambusa: wszystko, co musisz wiedziećNastępny artykułKlimatyzatory bez rurki: jak działają i jak znaleźć odpowiedni model Edytor

Publicaciones Similares

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.